Tag Archives: билборд

Билборд само што не паднал кај Скопјанка – Фото

  Заштитникот на билбордот само што не се откачил. Жителите велат така стои веќе некое време и никој не го санира. Секој момент може да се падне и не дај боже да предизвика несреќа.

______________________________________________________________________________________________________

Блокирана Партизанска – кров од зграда падна на среде – песочна бура во Скопје/ Фото

На улицата Партизанска блокиран сообраќајот на сите три ленти. По песочната бура дел од кровна конструкција паднал среде улица. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1