Биг Мама е добро – ќе биде пуштена од болница, загинатиот е нејзин другар од Тетово


Во несреќата со скутерот попладнево во близина на струга загинал другар на албанската пејачка Биг Мама, таа е повредена и во шок и во моментов е во струшката болница. Но според изворите на MKnews се работи за помали повреди и секој момент ќе биде пуштена на домашно лекување.

Момчето кое загинало бил другар на Биг мама од Тетово, а живеел во Холандија.  Како што пишува а1 он момчето удрило со главата во скутерот и потонало на 6 метри длабочина. на помош пристигнал друг скутер. Успеале да го извадат момчето и се обиделе да го реанимираат, покажувало знаци на живот но починало во струшката болница. Тој починал околу 20 часот. Порталот пишува дека се работи за извесен Лирим од тетовското село Добреште.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1