Tag Archives: партизанска

Дрво се откорна и згмечи 2 коли на Партизанска – Фото

Поради силниот ветер утринава на булеварот Партизански одреди паднало дрво. Дрвото кое се откорнало паднало врз 2 паркирани автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

Блокирана Партизанска – кров од зграда падна на среде – песочна бура во Скопје/ Фото

На улицата Партизанска блокиран сообраќајот на сите три ленти. По песочната бура дел од кровна конструкција паднал среде улица. 

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1