Пожар во Кисела Вода


Според противпожарната бригада во Скопје во моментов гори сува трева на  пругата која ги поврзува Скопје и Велес во населба Кисела Вода.

Пожарот е во непосредна близина на зградата на општината, но не постои опасност бидејќи противпожарните возила пристигнале веднаш, и пожарникарите веќе го ставиле пожарот под контрола и во најскоро време ќе биде целосно изгаснат, велат од противпожарната бригата.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1