Tag Archives: пожар

Девојче може со мозочна активност да предизвика пожар

Многу луѓе верувале дека една девојка има надчовечка моќ, а научниците останале збунети од она што до сега таа го постигнала. Таа сега е наречена глобален научен феномен.

______________________________________________________________________________________________________

Изгорел станот на директорот на Канал 5 Иван Мирчевски?

,,Станот во кој живее новинарот и поранешен директор на Kанал 5, Иван Мирчевски бил опожарен во петокот попладне. Голем дел од покуќнината изгорела,, ова го објави порталот Либертас кој се повика на информација од противпожарната бригада.

______________________________________________________________________________________________________

За влакно избегната авионска несреќа на аеродромот во Скопје

Авионот “ер трактор” кој учествувал во гаснењето на пожарот кај ОКТА на скопскиот аеродром “Александар Велики” слетал буквално на стомак бидејќи пилотот заборавил да ги спушти тркалата, пишува Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија повторно под пламен! Активни шест пожари

Пожари на шест локации во зејава, во скопскиот, кумановскиот и тетовскиот регион.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе го запалел станот во обид да си ги исуши гаќите во микробранова

Британските пожарникари успеале да го спасат станот од потполно уништување откако неговиот сопственик се обидел да си ги исуши гаќите и чорапите во микробранова.

______________________________________________________________________________________________________

24 годишна девојка ја запали Струмица!

Кривична пријава за предизвикување општа опасност против 24 годишната Е.М. која е под сомневање дeка го предизвикала пожарот во Струмица во кој починаа 2 лица, а 14 се здобија со тешки изгореници.

______________________________________________________________________________________________________

Силен пожар го зафати „Јасен“

 Пожарникарите и вработените во резерватот од утрово мака мачат да го изгаснат пожарот кој во раните утрински часови го зафати резерватот „Јасен“.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во Кисела Вода

Според противпожарната бригада во Скопје во моментов гори сува трева на  пругата која ги поврзува Скопје и Велес во населба Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1