24 годишна девојка ја запали Струмица!


Кривична пријава за предизвикување општа опасност против 24 годишната Е.М. која е под сомневање дeка го предизвикала пожарот во Струмица во кој починаа 2 лица, а 14 се здобија со тешки изгореници.

Од МВР информираат дека девојката пред два дена околу 12 часот на улицата „Бошко Буха“ во Струмица запалила стари алишта при што предизвикала пожар од голем размер над Струмица.

При гасењето со тешки изгореници се здобија 14 лица, а две лица го изгубија животот, на околу 300 метри од шумската патека во правец на местото викано „Двата пата“.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1