Убиство вечерва во Кисела вода – убил 2 жени и се самоубил


Двојно убиство вечерва во скопска Кисела Вода.

kisela voda nokje

Според информациите, вечерва околу 19 часот во својот дом на улицата Георги Димитров во Скојпе е убиена Виолета Н. За убиството е осомничен нејзиниот 35 годишен вереник.

Неговиот автомобил бил оставен на паркингот на наведената улица. Кога полицијата го пронашла возилото марка Опел Астра, во него имало убиено уште едно засега непознато женско лице.

Малку подоцна во близина на местото пронајдено е мртво машко тело закое полицијата се сомнева дека е убиецот кој најверојатно се самоубил. Местото е опколено со полиција која врши увид. Информацијата ја потврдија и од МВР од каде најавуваат мерки за целосно расчистување на случајот

Прес24

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1