Новинари се запознале кај Заев – ја запроси пред Заев (Фото)


Првите честитки дојдоа од градоначалникот на Струмица Зоран Заев кој на младенците им  подари апартман во хотелот со комплет услуги од Спа центарот додека колегите ги благословуваа со многу деца.

img_small_sase i tanjaНовинарот на ТВ Канал ВИС Сашко Попов ја побара за жена новинарката на ТВ Интел Тања Грошева, пред очите на сите колеги  и градоначалникот на Струмица Зоран Заев.

Нивната врска почна на предновогодишната средба со струмичкиот градоначалник во 2010 година за да две години подоцна на ова традиционална средба на новинарите со Заев во хотелот ,,Сириус,, Саше ја побара раката на Тања.

 “На денешен ден пред две години, исто така на предновогодишната новинарска средба со градоначалникот, јас и Тања ја започнавме нашата врска. Сакам вечерва и официјално Тања да ја побарам за жена“ – рече срамежливо Саше, кој клекна пред својата сакана Тања нудејки и свршенички прстен. Тања која е од Валандово без многу размислување ја прифати понудата.

Првите честитки дојдоа од градоначалникот на Струмица Зоран Заев кој на младенците им  подари апартман во хотелот со комплет услуги од Спа центарот додека колегите ги благословуваа со многу деца

Фото – југоинфо.мк

zdravica mladite i zaev sase i tanja

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1