Видео: Готов новиот албум на Бреговиќ – еве како се снимаше


 

Новиот албум на Горан Бреговиќ е готов – излегува во продажба на 24 септември. Албумот изобилува со гости – светски познати имиња. Насловот на албумот е ,,Champagne For The Gypsies,,

Свои песни на албумот имаат  Gipsykings, Gogolbordello, Stephan Eicher, Florin Salam и многу други. Некои се нови песни, а некои преработка на старите.

Бреговиќ подготвува и турнеја за промоција на албумот низ цела бивша Југославија и Европа.

Погледнете како се снимаше албумот.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1