Tag Archives: goran

Видео: Готов новиот албум на Бреговиќ – еве како се снимаше

  Новиот албум на Горан Бреговиќ е готов – излегува во продажба на 24 септември. Албумот изобилува со гости – светски познати имиња. Насловот на албумот е ,,Champagne For The Gypsies,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите

Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

______________________________________________________________________________________________________

Тенисерот Горан Иванишевиќ пред банкрот?

Измамите и аферите во бракот на Горан Иванишевиќ и Татјана Драгович сепак не се единствена грижа на познатиот тенисер. Покрај љубовните проблеми кои кулминираат откако неговата сопруга Тања е забележана како се гушка со 10 години помладиот фудбалер Марко Шимиќ, Иванишевиќ веќе години го мачат финансиски проблеми.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1