Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите


Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

Зборува на Италијански и нормално на Македонски. Ги поздрави сите љубители на фудбалот, а на македонците им порача почесто да му пишуваат на фејсбук. Изгледа нашиот Пандев го фати носталгија по родната Македонија. Порачува ,,се гледаме наскоро во Македонија,,.

Ова е официјалната фејс страница на Пандев – ајде фанови да не дозволиме Пандев да се чуствува осамен и да му недостасува Македонија – пишувајте му коментари.

https://www.facebook.com/goranpandevpaginaufficiale?ref=ts

 

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1