Tag Archives: fejsbuk

Грујо брате јави се – ај заврши ми таја работа (Фото)

На фејсбук профилот на премиерот Никола Груевски секојдневно стигнуваат критики, поплаки, фалби – пишуваат задоволни граѓани, изреволтирани граѓани – едни го фалат, други го кудат, но одвреме на време има и по некој бисер.  

______________________________________________________________________________________________________

Прочитајте ја приказната која има еден милион лајкови на Facebook!!!

Потресна приказна за њујоршки таксист која на Facebook се појавила пед два месеци собрала невиден број на лајкови.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец баран од Интерпол си сурфа на фејсбук (Фото)

Интерпол има распишано потерница по 24 годишниот Александар Пендев од Кавадарци.

______________________________________________________________________________________________________

Талибанците на фејсбук под лажни профили на убави девојки ги мамат војниците

Австралиската Влада во официјално писмо упатено до војниците им совтуваше да внимаваат со кого се пријатели на социјалните мрежи. Советот важи и за војниците и за нивните семејства и пријатели.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте – на фејсбук се шири нов вирус

  Во inbox ќе добиете порака од пријател. Пораката е едноставна хахаххаха линк и потоа смајли – лесно е да се излажете дека пријателот ви праќа интересен линк. доколку кикнете автоматски и вашиот профил е заразен со вирусот – Еве како изгледа пораката

______________________________________________________________________________________________________

Бидете раат – еве спас за досадни политички постови на фејсбук

Ако ви е преку глава од македонските политички пресметки на Facebook, тогаш сигурно ќе ви се најде Social Fixer кој ја филтрира содржината која ви ја прикажува друштвената мрежа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Баби се испокараа – која е постара на Фејсбук

  Пред една недела лично Марк Цукерберг имаше средба со како што тогаш ја преставија најстарата корисничка на Фејсбук. Беше објавена и фотографија од  101 годишната Флоренс Детлор. Но веднаш по ова дојде тврдење друга бабичка е постара.

______________________________________________________________________________________________________

Се пријавувам за позицијата ДЕЧКО – на оглас се пријавил со мотивационо писмо

Еден дечко одлучил сосема сериозно да му пристапи на проблемот и на ,,огласот,, се јавил како да се пријавува за работа – и испратил мотивационо писмо во кое ги опишува сите свои квалификации за ,,работното место,, дечко.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен зошто го пофалил Брејвик на Фејсбук

 Обвинетиот Филип Хорн (44), е осомничен за предизвикување расна омраза откако јавно на својот фејсбук профил го пофалил масовен убиец Андерс Брејвик.

______________________________________________________________________________________________________

Најстарата корисничка на Фејсбук има 102 години

Флоренс Детлор (101) долго важела за најстара корисничка на Фејсбук, меѓутоа сепак помеѓу сопствениците на профили на оваа социјална мрежа мостои некој уште постар.

______________________________________________________________________________________________________

DJ-от Дејвид Моралес им одржа лекција на Грците – Настапував во Македонија !!!!!!!!

На својата фејсбук страница познатиот светски DJ поставил фотографија од настапот во Битола од пред некој ден и убаво и напишал дека настапил во Битола, Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Баба од 101 година е најстариот корисник на Фејсбук – денес се сретна со Цукерберг

Флоренс Детлор е бабичка која има 101 година и е и официјално најстариот корисник на Фејсбук. Освен што има налог бабаичката е и активна на оваа социјална мрежа.

______________________________________________________________________________________________________

Тарабунов направи видео клип со слики од фејс од своите фанови (Видео)

Александар Тарабунов – Тара на Охрид фест 2012 настапи со песната ,,Овие денови,, за неа направи видео клип со кои одлучи да им се оддолжи на фановите.

______________________________________________________________________________________________________

Нема оштета ако ве ограбат, а сте оставиле премногу податоци на Фејсбук

Корисниците на Фејсбук наскоро се повеќе ќе губат надокнада за штета од осигурителните компании, поради тоа што поставуваат премногу лични информации на оваа друштвена социјална мрежа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите

Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

______________________________________________________________________________________________________

Фото + Видео: Поради коментари на Фејсбук го сместиле во психијатрија!

Рауб на својот профил на Фејсбук објавил неколку пораки со кои сугерира дека нападот во Њујорк на 11 септември 2001 година го извела американската Влада. ФБИ го уапсила, а потоа го пратила на психијатрија поради неосновани „терористички мисли“.

______________________________________________________________________________________________________

Монструмот татко лажел девојка на Фејсбук за да го земe пиштолот од татко и за да ја убие ќерката

„Клопчето“ за убиството на Александра Стојев полека се одмотува! Раде Стојев кој ги усмрти својата нова сопруга и ќерка, а потоа си пресуди самиот преку лажен профил стигнал до оружјето. Пиштолот го зел од таткото на една девојка од Ниш со која под лажно име бил во врска и за која планирале да стане официјална, […]

______________________________________________________________________________________________________

Спомениците го разбрануваа ФБ профилот на Милчо Манчевски

Ако подобро го разгледатe профилот ќе забележите дека за кратко време таа фотографија доби најмногу лајкови и околу 40-тина коментари, колку што нема под ниедна друга фотографија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1