DJ-от Дејвид Моралес им одржа лекција на Грците – Настапував во Македонија !!!!!!!!


На својата фејсбук страница познатиот светски DJ поставил фотографија од настапот во Битола од пред некој ден и убаво и напишал дека настапил во Битола, Македонија.

Грчките фанови како и секогаш побрзаа да му коментираат дека настапил во ФИРОМ дека тоа не е Македонија и така до бескрај, на што DJ-от  им одржа лекција. Еве што им одговори –

– RE – Битола Македонија – Срамота е што луѓето се возбудуваат околу политиката или историјата од којашто не сте ни биле дел. Немојте да ми замерувате затоа што пишував за нешто посебно и неверојатно и за тоа каде се случило. Јас ја нарекувам како што се нарекува денес. Кога станува збор за политиката, срам да ви е на сите што сте ги искажале своите мислења и глупавата реторика, а јас само пишував за еден посебен настан, не ме вовлекувајте во вашата политика. токму негативните луѓе поради кои светот неможе да оди напред и да биде подобро место. Мрзете го соседот, убијте го соседот – супер филозофија. Честитки за сите оние кои имаат поинакви гледишта. Јас имам љубов за сите нации и религии – музиката нема граници – МИР ,,

 

БРАВО МОРАЛЕС МАКЕДОНИЈА ТЕ САКА !!!!!!

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1