Tag Archives: dj

DJ-от Дејвид Моралес им одржа лекција на Грците – Настапував во Македонија !!!!!!!!

На својата фејсбук страница познатиот светски DJ поставил фотографија од настапот во Битола од пред некој ден и убаво и напишал дека настапил во Битола, Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Кафичите, DJ-ите и сите кои пуштаат музика, а од тоа заработуваат ќе мора да плаќаат – нова давачка

Спред новата одлука, освен изведувачите во живо сега пари ќе треба да плаќа и секој кој пушта музика, а профитира од тоа.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1