Се пријавувам за позицијата ДЕЧКО – на оглас се пријавил со мотивационо писмо


Еден дечко одлучил сосема сериозно да му пристапи на проблемот и на ,,огласот,, се јавил како да се пријавува за работа – и испратил мотивационо писмо во кое ги опишува сите свои квалификации за ,,работното место,, дечко.

Кога студентка на својот профил на Фејсбук напишала дека бара момче, сигурно не очекувала ваков одговор, објави Дејли маил.

Поседувам вештина за мазење, толеранција за шопинг, имам способност да слушам – се дел од квалитетите кое момчето ги опишало. Еве што се вели во писмото.

 ,, ви пишувам во врска со позицијата ,,дечко,, мислам дека сум добро квалификуван за оваа позиција бидејќи сум грижлива личност. Поседувам многу исклучителни вештини како вештина за пловење и способност самиот да си правам јадење. Цврсто верувам дека моите досегашни искуства, образование и вештини ќе одговараат за позицијата ,,дечко,, која ја нудите.

– за работното место разбрав преку социјалните мрежи, и Фејсбук.

– Јас верувам дека сум квалификуван за позицијата што се нуди, особено бидејќи јас сум во секој поглед добар човек.

– Вештини имам!! Стабилен сум, опшуштен, знам да се умилкувам, ценам кантри музика, шопинг толерирам,  орален секс практикувам, знам да слушам, сам готвам.

– Со ова писмо ви ја приложувам и мојата биографија. Искрено се надевам дека ќе соработувам со вас, вашите пријатели и семејството. Јас цврсто верувам дека моето минато искуство, образование и вештини, се и повеќе од доволни за да ја извршувам добро позицијата ,,дечко,,  – завршило момчето

Девојката ја објавила фотографијата од неговото писмо – коментарите биле различни. Некои дури и ја охрабрувале да излезе со него бидејќи има смисла за хумор. Не е познато што сторила девојката.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1