Македонец баран од Интерпол си сурфа на фејсбук (Фото)


Интерпол има распишано потерница по 24 годишниот Александар Пендев од Кавадарци.

Хрватска го бара со официјална меѓународна потерница за кражби. Неговата фотографија е меѓу првите барани на сајтот на Интерпол од Македонија. A Хрватска по него трага веќе 4 години.

Сепак ова младо момче си има фејсбук профил и редовно постира статуси. Последниот на 29 август си закачил фотографии од себе. Си додава пријатели, најчесто млади девојки. Дури на мапата го има означено и местото на живеење – Кавадарци. А како училиште во кое има учено е наведена гимназијата ,, Владимир Назор,, во Сплит, Хрватска

Сепак неговиот профил не е целосно видлив доколку не сте меѓу неговите пријатели.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1