Tag Archives: kavadarci

Ќе има истрага – дали лажната лекарка е виновна за смртта на 18 год момче во Кавадарци (Видео)

Министерот за здравство Никола Тодоров идната недела ќе се сретне со родителите на Митко Влајков 18-годишното момче од Кавадарци кое почина на фудбалски натпревар откако кај него интервенирала лажната докторка од Брзата помош. Средбата е веќе договорена, по што треба да започне истрага за случајот информира Нова ТВ. Родителите бараат обдукција и истрага за случајот […]

______________________________________________________________________________________________________

Ужас: Лекарката со фалс диплома била на интервенција кога колабираше и почина 18 год фудбалер

Љ.К . две години работела како докторка со фалсификувана диплома во Брза помош во Кавадарци, а таа била во тимот на итната медицинска помош и била првата која пружила помош откако му се слошило на несреќното момче за време на фудбалски натпревар. Родителите се сомневаат дека таа е виновна за неговата смрт, јавува телевизија – ТЕЛМА . Таткото на  18 […]

______________________________________________________________________________________________________

Македонец баран од Интерпол си сурфа на фејсбук (Фото)

Интерпол има распишано потерница по 24 годишниот Александар Пендев од Кавадарци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1