Tag Archives: makedonec

Македонец го спасува Детроит

Американскиот бизнисмен со македонско потекло, Мајк Илиќ, подготвува голем проект за обнова на неговиот роден град Детроит со изградба на населба на станбени и деловни објекти во центарот на градот.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски државјанин во Италија заклал брачна двојка

МВР потврди дека од Интерпол добиле известување за апсењето на 28-годишниот Абдуљ Алили осомничен за убиство на брачна двојка.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец претепан од членови на неофашистичката партија во Солун

Македонец бил претепан денеска попладне во Солун од  членови на грчката неофашистичка партија Златна Зора, тврди за Нетпрес Стилјан Самарџиев, Македонец од Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец баран од Интерпол си сурфа на фејсбук (Фото)

Интерпол има распишано потерница по 24 годишниот Александар Пендев од Кавадарци.

______________________________________________________________________________________________________

Македонецот Славче е најмлад дизајнер во Мерцедес

Славче Таневски е најмладиот дизајнер во Мерцедес. Тој е Македонец, студирал овде, но и во Германија. Тој моментално ја дизајнира надворешноста на сите сериски возила на Мерцедес-Бенз. Од А-класа, сите лимузини, СУВ возила, до СЛС.

______________________________________________________________________________________________________

Поп му баци рака на Путин – попот бил Македонец (Видео)

Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

______________________________________________________________________________________________________

Македонцец во Хрватска крадел пинови од банкомати

На 31 јули полицијата во Макарска уапсила 56 годишен Македонец.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1