Поп му баци рака на Путин – попот бил Македонец (Видео)


Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

 

Додека Путин бил во посета на Валаамскиот манастир и додека снимаа камерите еден од свештените лица му баци рака – по што Путин се поттргна наназад со израз на лицето – не личи мене да ми бакнуваш рака.

Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

Според телевизијата РТ Методиј бил асистент игумен во манастирот, го направил овој гест во знак на благодарност поради признавањето на македонскиот народ, од големиот руски народ.

 

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1