Tag Archives: pop

Фото: Боже нека аутото ми работи како саат, нека не троши многу – АМИН

    По поскапувањето на бензинот само господ може да ни е напомош. Дали овој горд сопственик на овој автомобил тоа си го земал здраво за готово?

______________________________________________________________________________________________________

Поп му баци рака на Путин – попот бил Македонец (Видео)

Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

______________________________________________________________________________________________________

Дедото на Тачи бил православен поп?

Радослав Даниловиќ кој на почетокот на 20 век преминал во ислам и го сменил името во Јусуф е прадедо на премиерот на Косово Хашим Тачи, пишува српски Курир.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1