Видео: Има 90 години, а може со стап да прескокне 218 сантиметри!


Д-р. Вилиам Бел, таткото на Ерла Бел која во 1984 година на Олимписките игри во Лос Анџелес освои бронзен медал, дури три пати на ден тренира и скока дисциплина скокови со стап. Господин Вилиам Бел неодамна постави нов светски рекорд во својата старосна категорија прескокнувајќи 218 сантиметри. Овој скок може де го видите во приложеното видео.

 

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1