Tag Archives: raka

Видео: Ја нацртал панорамата на Менхетен со едната рака, додека со другата го снимал на iPod

Лондонскиот уметник Патрик Вејл, стана интернет сензација откако на Јутјуб се појави видео снимка на која се гледа како го скицирал Менхетен со врвот на Емапајр стејт билдинг.

______________________________________________________________________________________________________

Рака на надежта!

Пред дванаесет години докторите од Вандербилд Универзитетот во Тенеси извеле операција за да ја отстранат состојбата наречена „spina bifida“ – миеломенингитис, која што ја откриле кај нероденото бебе Самуил Александар Армас, додека тоа се уште било во матката на неговата мајка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Крокодил нападна чувар пред престрашени дечиња

Во зоолошка градина во Охајо за време на престава за дечиња и други гости крокодилот го нападна тренерот.

______________________________________________________________________________________________________

Поп му баци рака на Путин – попот бил Македонец (Видео)

Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1