Видео: Крокодил нападна чувар пред престрашени дечиња


Во зоолошка градина во Охајо за време на престава за дечиња и други гости крокодилот го нападна тренерот.

Сакајќи да ја воодушеват публиката тренерите изведува трикови кои го разлутија крокодилот.

На крајот чуварот се лизна и падна во водата а крокодилот веднаш го зграби за раката.

Престрашените дечиња пискаа згрозени од глетката. За среќа чуварот мина со полесни повреди.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1