За на одмор нема штедење – сме им оставиле на Грците 550 милиони евра


„Граѓаните на ФИРОМ од почетокот на 2012 година, во Грција вкупно потрошиле 550.000.000 евра и со тоа се најдобри туристи за оваа година“

Според тврдењето на туристичките власти во Грција најмногу пари годинава им оставиле  Македонците.

Македонските туристи во Грција потрошиле ни повеќе ни помалку туку 550 милиони евра, информи!!!!

„Грчката туристичка федерација“ , која сумирала колку пари се слеале во туристичката каса годинава, заклучила дека најголеми ,,трошачи,, на плажите во туристичките места во Грција биле токму Македонците. Ги шиеме и Србите и Пољаците кои инаку во изминатите години беа најбројни туристи во Грција.

„Граѓаните на ФИРОМ од почетокот на 2012 година, во Грција вкупно потрошиле 550.000.000 евра и со тоа се најдобри туристи за оваа година“ , се вели во соопштението на„Грчката туристичка федерација, информира Ereporter.

Причина за ова се ниските цени за летување во Грција, за што веќе пишувавме во следниот текст –

Охрид или Грција – патриот или банкрот?!?!

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1