Се продава МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ – аукцијата во тек – сега вреди 430 фунти – грчкото 600 фунти


Во тек е интернет аукција на предметите од Олимпијадата во Лондон. Спортистите по завршувањето на игрите оставија дел од својата гардероба, реквизити и други предмети кои сега се дел од аукцијата.

Се продаваат и знамињата на сите земји како и сите реквизити користени за време на спектакуларното отварање и затворање на игрите.

На аукција се и предмети од нашата делегација во Лондон. Се продава и знамето кое на отварањето го вееше нашиот спортист Марко Блажевски.

Стартната цена за нашето знаме беше 255 фунти но следи надавање и во овој момент достигна цена од 430 фунти. Колку за споредба знамето на Соединетите американски држави САД веќе е продадено и тоа за речиси 9 илјади фунти.

На продажба е и грчкото знаме кое прво беше подигнато на Олимпијадата како земја во која игрите започнале. Аукцијата трае и досега не е многу поскапо од нашето – цената е 606 фунти.

Една од маскотите сеуште е на продажба и надавањето трае, а досега достигна цена од 8.000 фунти.

Аукцијата е на следниот линк – Аукција Олимпијада 2012

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1