Tag Archives: aukcija

Фото/ Видео: Студентка ја продава невиноста за да изгради куќи за сиромашни – ќе се снима се

Бразилска студентка ја понудила на аукција својата невиност за да собере пари и да ги донира во хуманитарни цели. За градење на куќи за сиромашните во Бразил.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава колата на Џемс Бонд ама и неговите сини гаќи

На големата аукција по повод 50 години од Бонд филмовите главна ѕвезда е автомобилот на агентот 007 “Астон Мартин” DBS V12 купе, кој се појави во филмот “Quantum of Solace”

______________________________________________________________________________________________________

Порше – Ка Дис / Порше – Ка Дис – 3 аукција на МВР и уште не е јасно што ќе возат полицајците?

На повторената електронска аукција, според неофицијалните информации на Сител, Порше Македонија е компанијата која понудила најниска цена за околу десет милиони денари.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ – аукцијата во тек – сега вреди 430 фунти – грчкото 600 фунти

Во тек е интернет аукција на предметите од Олимпијадата во Лондон. Спортистите по завршувањето на игрите оставија дел од својата гардероба, реквизити и други предмети кои сега се дел од аукцијата.

______________________________________________________________________________________________________

Оружјето на Бони и Клајд на продажба – ваши се за 200 илјади долари

Оружје и други предмети кои им припаѓале на Бони и Клајд ќе се најдат на аукција во Њу Хемпшир на 30ти септември.

______________________________________________________________________________________________________

Французин ја продал колекцијата видео игри за 1,2 милиони на iBej

  Французин кој имал збирка од 7.000 игрици за вкупно 22 системи меѓу кои и Нинтендо и Сега ја огласил и продал за1,2 милиони долари на интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Ганди бил хомосексуалец – Индиската влада дава 1 милион за писмата кои се доказ

Индиската влада ќе ги купи на аукција писмата кои според многумина ќе ја обелоденат врската меѓу Махатма Ганди и еден германски архитект.

______________________________________________________________________________________________________

Со безбол топче што го фатил пред 84 год ќе го плати студирањето на внукот

  Пред 84 години, во далечната 1928 година, Њујорк Јенкис, во финалето на светскиот куп ги победиле Сент Луис Кардиналс со 9-3. Лу Герид во тој меч го постигна последниот хоум ран за Јенкис. Дедото на Мајкл Гот ја имал честа да ја фати таа топка и да биде дел од семејното наследство во наредните […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1