Французин ја продал колекцијата видео игри за 1,2 милиони на iBej


 

Французин кој имал збирка од 7.000 игрици за вкупно 22 системи меѓу кои и Нинтендо и Сега ја огласил и продал за1,2 милиони долари на интернет.

Името на колекционерот е Андре од јужна Франција. За Лос Анџелес тајмс изјавил дека и очекувал неговата колекција да се продаде скапо. Поголемиот дел од игриците се од фабрички затворени конзили и затоа толку многу чинеле.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1