Порше – Ка Дис / Порше – Ка Дис – 3 аукција на МВР и уште не е јасно што ќе возат полицајците?


На повторената електронска аукција, според неофицијалните информации на Сител, Порше Македонија е компанијата која понудила најниска цена за околу десет милиони денари.

Попладнево ќе се знае што всушност ќе возат полицајците.

Тендерот за набавка на 150 нови полициски возила беше распишан во Март се бараа дизел возила, а ќе се отплаќаат на 36 рати.

Иако уште не се знае како мина 3 аукција Ка–Дис поднесе барање за издавање на судска времена мерка и МВР да спроведе истрага за откривање на сторителот на како што велат наводен хакерски упад.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1