Видео: Македонска направија – мешалка за Ајвар


Правењето зимница е напорно секако. Најмногу мака треба за мешањето на ајварот – треба да се меша со часови инаку загоре ајварот.

На еден македонски иселеник изгледа му здосадило да меша со часови па човекот си смислил машина која наместо него меша во казанот додека тој си седи до него релаксиран.

Секоја чест 🙂


Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1