Tag Archives: путин

Нема играчки со Путин – Отказ за руските службеници ако не ги затворат сметките во странство

Рускиот претседател Владимир Путин им даде на руските службеници рок од три месеци да ги затворат сметките во странски банки или во спротивно ќе добијат отказ. Според новиот пропис руските службеници мора да поднесат пријава за својата имотна состојба до 1 јули. Шефот на кабинетот на Путин, Сергеј Иванов изјави дека тие до овој рок […]

______________________________________________________________________________________________________

Тајм не смеел да го прекрие лицето на Путин (Фото)

Познатиот американски неделник магазинот „Тајм“ на својата насловна страна објави бројни фотографии на светски познати луѓе и вообичаено е преку нивните чела да стои логото на весникот. Меѓутоа оваа традиција е прекината во случајот со рускиот претседател Владимир Путин. На неговата фотографија лoгото на Тајм е зад ликот на Путин. Овој преседан наиде на бројни […]

______________________________________________________________________________________________________

Путин поканет да биде кум за Водици

Здружението Богојавление од Охрид испрати писмо до Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин со кое го кани да биде гостин а воедно и кум на манифестацијата за одбележување на големиот христијански празник Водици 2013 јави Сител.

______________________________________________________________________________________________________

Путин живее како цар – оди по нужда во тоалет вреден 60 000 евра – Фото

  За рускиот претседател Путин нема криза, бидејќи само за одржување на резиденцијата во која престојува, авионот, авотмобилот во кој се вози од буџетот годишно се издвојуваат две милијарди евра.

______________________________________________________________________________________________________

Српски хомосексуалец го монтираше Путин! Фотографијата го заобиколи светот

“Многу сум горд што мојата фотографија стана симбол на протест против Владимир Путин во ослободувањето на женскиот панк бенд “Pussy Riot“, напишал авторот на фотомонтажата, Предраг Аздејковиќ на својот блог.

______________________________________________________________________________________________________

30 лица меѓу кои и Гари Каспаров уапсени пред судот каде се читаше пресудата за панкерките од „Пуси рајот“

Најмалку 30 лица се приведени кои протестираа пред судот во Москва за време на читањето на пресудата за хулиганство на панкерската групата „Пуси рајот“.

______________________________________________________________________________________________________

Поп му баци рака на Путин – попот бил Македонец (Видео)

Откако снимката го обиколи светот руските медиуми денеска излегоа со информација дека свештеното лице бил Македонски Поп.

______________________________________________________________________________________________________

Руски панкерки во суд зошто ги критикуваа Путин и црквата

На членките на панк-бендот „Pussy Riot“ им се закануа седумгодишна затворска казна поради нивниот настап во московска црква на кој молеа и пееја за крај на политичката кариера на рускиот престедател Владимир Путин.

______________________________________________________________________________________________________

Обама не сака цвекло, Оланд артичок, а Путин има дегустатори

Рускиот претседател Владимир Путин секој оброк го тестира дали во него има отрови, објавија медиумите, повикувајќи се на сведочењето на елитниот готвач Жил Брадгард кој готви за опседнатиот Путин.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1