Тајм не смеел да го прекрие лицето на Путин (Фото)


Познатиот американски неделник магазинот „Тајм“ на својата насловна страна објави бројни фотографии на светски познати луѓе и вообичаено е преку нивните чела да стои логото на весникот. Меѓутоа оваа традиција е прекината во случајот со рускиот претседател Владимир Путин. На неговата фотографија лoгото на Тајм е зад ликот на Путин.

tajm-putin-1364831292-289985

Овој преседан наиде на бројни коментари на интернет порталите, а еден од доминантните заклучоци е дека одговорните во магазинот немале доволно храброст да го прекријат лицето на рускиот водач.

Инаку лицата на мнпогу познати кои се нашле на наслоната на тајм се прекриени вклучително и на Барак Обама, Стив Џобс..

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1