Внимавајте – на фејсбук се шири нов вирус


 

Во inbox ќе добиете порака од пријател. Пораката е едноставна хахаххаха линк и потоа смајли – лесно е да се излажете дека пријателот ви праќа интересен линк. доколку кикнете автоматски и вашиот профил е заразен со вирусот – Еве како изгледа пораката

 

 

 

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1