Tag Archives: poraka

Фото: Комшија не ве ограбија – извршители ви земаа се, ама дојдете на кафе

  Оваа порака го чекала сопственикот на еден стан во Србија – станот бил празен, но добриот сосед се потрудил навреме да го информира да не џабе врти во полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте – на фејсбук се шири нов вирус

  Во inbox ќе добиете порака од пријател. Пораката е едноставна хахаххаха линк и потоа смајли – лесно е да се излажете дека пријателот ви праќа интересен линк. доколку кикнете автоматски и вашиот профил е заразен со вирусот – Еве како изгледа пораката

______________________________________________________________________________________________________

Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите

Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

______________________________________________________________________________________________________

Патниците шокирани: На пресечено авионско крило пишувало, „Ние знаеме за ова“

Патникот го фатила паника кога го здогледал натписот на крилото, кое што изгледало како оштетено, а на истото била напишано „Ние знаеме за ова“.

______________________________________________________________________________________________________

Ученици толку беше лажење – од есен родителите ќе добиваат смс за оценките

Според најновите измени на Законот за електронските комуникации мобилните оператори од септември ќе испраќаат бесплатни СМС пораки до родителите во кој ќе ги информираат за изостаноците и оценките на нивните деца.

______________________________________________________________________________________________________

Блокади на Косово – Србите упатија порака не ги признаваме косовските институции

  Со цел да испратат порака дека не ги признаваат косовските институции во северниот дел на Косово, србите од Северно Косово денеска блокираа неколку патишта.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1