Ученици толку беше лажење – од есен родителите ќе добиваат смс за оценките


Според најновите измени на Законот за електронските комуникации мобилните оператори од септември ќе испраќаат бесплатни СМС пораки до родителите во кој ќе ги информираат за изостаноците и оценките на нивните деца.

СМС пораките ќе се праќаат еднаш неделно од 16 до 22 часот, а родителите чие дете во тековната недела нема нови изостаноци или оценки, таа недела нема да добијат СМС, објави министерството за информатичко општество и администрација.

Ученици или држете го на око мобилниот на вашите родители или пак поправете се во училиште.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1