Видео: Баби се испокараа – која е постара на Фејсбук


 

Пред една недела лично Марк Цукерберг имаше средба со како што тогаш ја преставија најстарата корисничка на Фејсбук. Беше објавена и фотографија од  101 годишната Флоренс Детлор. Но веднаш по ова дојде тврдење друга бабичка е постара.

Ела Кастнер, е една година постара од  Детлор и сега си го бара правото – најтара корисничка да и припадне на неа. Ела е Германка и има 102 години.

 

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1