Баба од 101 година е најстариот корисник на Фејсбук – денес се сретна со Цукерберг


Флоренс Детлор е бабичка која има 101 година и е и официјално најстариот корисник на Фејсбук. Освен што има налог бабаичката е и активна на оваа социјална мрежа.

Денеска отиде на гости во седиштето на Фејсбук и си муабетеше со главните луѓе. Се сликаше и си муабетеше и со сопственикот Марк Цукерберг.

Фотографијата на фејс ја објави Шерил Сандберг која е една од водечките луѓе на оваа популарна социјална мрежа.

Браво бабичке уште милиони статуси да напишеш.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1