Робинзон Крусо живее во Австралија – сега ќе го селат од островот!


Дејвид Глашин е Австралијанец кој пред 20 години поради финансиски банкрот се преселил на островот. Живеел со кучето Кваси, се хранел со ракови и кокос. Но локалните власти сега сакаат да го иселат.

Дејвид Глашин 20 години си уживал во својот приватен рај а за себе велел дека е „најсреќниот човек на планетата”

Владата на Квинсленд сега му наредила да го напушти местото, бидејќи не ги исполнил условите за наем, а тоа е да изгради одмаралиште на 1,53 хектари земја.

Дејвид ја нарекол нивната одлука „ужасна”.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1