Tag Archives: avstralija

Со секси загревање до понуда за брак! – Видео

Откако пред пет месеци некој на Јутјуб поставил видео од нејзиниот симпатичен и секси танц со кој се загревала пред трката, австралиската тркачка Мишел Џенек (19) со брзина на светлината стекна светска слава, а голем број обожаватели од кој голем дел и изјавуваат љубов некои и понудиле и брак.

______________________________________________________________________________________________________

Фото + Видео: Во Австралија беснееше огнено торнадо

Филмскиот режисер Крис Тенџи тргнал кон дивините на Австралија со цел да побара локација за снимање на филм и наместо неа тој налетал на еден од најретките природни феномени – огнено торнадо во Алис Спрингс.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто никој не ја сака најбогатата жена на светот? (видео)

 Џина Рајнхарт е на добар пат да стане најбогатата личност на светот. Џина е позната низ медиумите како единственото дете на починатиот рударски магнат Ленг Хенкок, од кого во 1992 година наследила три четвртини од гигантската компанија Хенкок Проспектинг. Но, зошто никој не ја сака?

______________________________________________________________________________________________________

Луѓето биле вешти риболовци и пред 42 илјади години

Повеќе од 39 илјади рибини коски и три јадици за фаќање риба се откриени во Јерималаи во источен Тимор на 50 метри надморска височина, изјавила Су О` Конор од одделот за археологија на Австралискиот Национален Универзитет.

______________________________________________________________________________________________________

Робинзон Крусо живее во Австралија – сега ќе го селат од островот!

Дејвид Глашин е Австралијанец кој пред 20 години поради финансиски банкрот се преселил на островот. Живеел со кучето Кваси, се хранел со ракови и кокос. Но локалните власти сега сакаат да го иселат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Во Австралија на кутиите цигари не смее да има марка само мало лого и ,,одвратни,, слики

Од декември во Австралија сите кутии цигари ќе се унифицирани. Нема да се разликуваат кутиите. Сите ќе се во зеленкаста боја со ,,одвратни фотографии,, на нив, а производителот смее да го стави само своето лого и тоа по однапред утврдена големина и изглед.

______________________________________________________________________________________________________

Проститутка тужи хотел! Не и дозволил да си ја „брка“ својата работа.

Австралиски хотелиери VS проститутки!

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО СКАНДАЛ: Весник за Олимпијада неместо Северна и Јужна Кореја напишал ДОБРА и ЛОША Кореја

Австралискиот весник ,,мх,, направил вистински скандал кога при известување за релултатите на спортистите на Олимпијадата во Лондон на табелата наместо Северна и Јужна Кореја земјите ги напишал како ДОБРА И ЛОША КОРЕЈА.

______________________________________________________________________________________________________

Времето побудале – снег во Јоханесбург, -10 во Австралија ( Видео)

Најнаселениот град во Јужна Африка Јоханесбург се најде под снежна покривка.

______________________________________________________________________________________________________

Австралиска секта наплаќа по 5000 долари за преживување на крајот на светот

Секта од Австралија наплаќа по 5000 долари од лице, за влез во бункер кој би требало да го преживее крајот на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Диносауруси во сегашноста, богат австралиец полуде!!!

Заедно со екипата што ја клонираше најпознатата овца, Доли, Клав ќе се обиде да ги воскресне диносаурусите и да создаде вистински Парк Јура.

______________________________________________________________________________________________________

Македонското бебе во Австралија Стела се роди на 22 недели и преживеа

Малата Стела е бебе чудо – и тоа македонско чудо во Австралија кое ги остави зачудени дури и лекарите. Стела се роди предвреме на само 22 недели и 5 дена бременост, но малата и силна македонка успеа да преживее.

______________________________________________________________________________________________________

Илјадници луѓе добиле смртни закани преку смс

Австралиската полиција се обидува да влезе во трага на организаторите на измамничкиот ланец кој со недели им се заканувал на илјадници Австралијци преку мобилните телефони и преку електронска пошта во кои тврдат дека ќе ги убијат доколку на им платат 5000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1