Земјотрес во Македонија – епицентар близу Струмица


 

Попладнево околу земјотрес со интензитет од 3,6 степени почуствуван во Македонија.

Според сеизмолозите епицентарот бил источно од Струмица.

Нема информациии за евентуална материјална штета.

Magnitude ML 3.6
Region FYR OF MACEDONIA
Date time 2012-08-27 16:26:52.0 UTC
Location 41.42 N ; 22.53 E
Depth 10 km
Distances 155 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 19:26:52.2 2012-08-27)
93 km NW Thessaloníki (pop 354,290 ; local time 19:26:52.2 2012-08-27)
8 km NW Valandovo (pop 11,825 ; local time 18:26:52.2 2012-08-27)

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1