Tag Archives: fejsbuk

Киднапирана хрватска државјанка, киднаперот нејзин пријател од фејсбук

Хрватска државјанка, Андреја Каилер (17), е пријавена како исчезната пред 15 дена.

______________________________________________________________________________________________________

Убиецот Дино Диневски во Идризово отворил фејсбук профил

Дино Диневски човекот кој што пред шест години ја силуваше и свирепо ја уби Сандра Китановска во скопската населба Автокоманда, по што беше осуден на доживотен затвор , на 20 мај, во затворот Идризово, успеал преку својот мобилен телефон да отвори свој фејсбук профил, пренесува Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

Избори се ближат – јуриш на партиите по френдови на Фејсбук

  Избори се ближат – избори се ближат. Партиите сериозно си ја земале работата и веќе се ,,билда,, подршката преку пријатели на популарната мрежа Фејсбук.  

______________________________________________________________________________________________________

Го избодила сопругот со нож поради статус на Фејсбук

Ронда Вашингтон (33) од Тексас и нејзиниот сопруг се согласуваат за една работа: Таа го избодила со нож во семејната пресметка.

______________________________________________________________________________________________________

Фејсбук бајка: Такто си го пронашол 20 години изгубениот син преку фејсбук, и повторно се заљубил во неговата мајка

Американскиот авијатчар Дон Гибсон, по цели 20 години успеал преку социјалната мрежа фејсбук сосема случајно да си го поврати загубеното семејство.

______________________________________________________________________________________________________

Американците ќе гласаат преку Фејсбук

Американската држава Washington е прва држава во САД која ќе им дозволи на бирачите да се регистрираат за изборите преку фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

Му дошле 300 гости на роденден поради грска на Фејсбук

Момче од германскиот град Виндек во федералната покраина Северна Рајна бил принуден да повика полиција кога на врата за време на роденденската забава му тропнале ни помалку ни повеќе туку 300 гости.

______________________________________________________________________________________________________

Српски блогер приведен – протестирал против ТВ претплата на Фејсбук

Белградскиот новинар Милан Кампонески потврдил за српски Телеграф дека бил приведен во полиција затоа што не го пријавил протестот против плаќање тв претплата. Протестот новинарот го организирал на Фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Фејсбук одмазда на лут татко – Ти го убив лап-топот, ај да те видам постирај

Уникатна одмазда на лутиот татко. Откако ќерката Хана претерала со своите фејсбук авантури, таткото Томи Џордан пронајде навистина оргинален начин да ја казни непослушната 15-годишна ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Истражување: Жените се господари на социјалните мрежи

Фејсбук и твитер се најголемите социјални мрежи, а според најновите истражувања на Mashable најголем дел од корисниците се жени.

______________________________________________________________________________________________________

,,Бечка школа,, уште на цена – модерните џентлмени место цвеќе праќаат смс

Најновото истражување покажало дека романтичните смс пораки и редовни постови на фејсбук го замениле придржувањето на капутот или испраќањето букет цвеќе.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Имал 40 лажни профили – ги убедувал жртвите дека тој е нивниот изгубен син

  Јас сум ви син, ама вие не знаете?!?!?  Фредерик Бурдин е човекот кој успевал да убеди неколку различни семејства дека токму тој е нивниот исчезнат син. Последна жртва на Бурдин е семејство од Тексас. Тој начелно успеал да ги убеди дека исчезнал пред три години и дека е нивниот Николас. Сепак по ангажирањето на […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1