Tag Archives: pandev

Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите

Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

______________________________________________________________________________________________________

Гол на Пандев за триумф на Македонија против Литванија

Македонската фудбалска репрезентација под раководство на новиот привремен селектор Гоце Седловски ја оствари првата победа по шест натпревари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Песна за Пандев од која ќе ви поминат морници – автор Италијанец

Роден е во Македонија и одбрамбените играчи ги сече на парчиња, се вика Горан Пандев и го викаат убиец со број 29 на дресот дава голови и ќе дава, а Наполи ќе победува зошто тој е многу јак

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1