Њујорк пукање Ново – Го убил шефот кој му дал отказ, повредил 8 минувачи – ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО


Идентификуван е напаѓачот кој пукаше во близина на Empire State зградата, на 5 авенија во Њујорк.

Станува збор за 53 годишниот Jeffrey Johnson, вработен 6 години во ,,Hazan Imports,, како дизајнер за женски accessories. Добил отказ и лут дошол да се пресмета со шефот.

Дошол во одело со акт ташна од која извадил 45- калибри семиавтоматски пиштол.

Испукал 2 куршуми и го убил шефот, а потоа настанала паника меѓу минувачите. Џефри почнал да пука неконтролирано наоколу. Ранил 8 лица

 Сликата била стравична велат очевидците.

,, еден човек беше погоден во ногата, се обиде да трча да избега, падна кај автобуската станица,,

,, трчавме за да се засолниме, влеговме во продавницата – беше ужасно,,

,, полицијата го застрела напаѓачот,,

,, видов човек облеан во крв како лежи на тротоарот. Имаше околу 30 сетина години,,

Ранетите биле пренесени во болниците ,,St. Luke,, и ,,Bellevue,,

Напаѓачот е убиен со еден истрел од страна на полицаец кој бил во редовна патрола на 5 тата авенија.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1