Tag Archives: zgrada

Во Чаир направиле џамија во зграда – тука се молат од Рамазан

Муслиманските верници во Чаир направиле импровизирана џамија во приземјето на зградата на улицата Емин Дураку, пишува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Струга 2012 / 2014 – во оваа зграда работи јавна администрација?

Ова е објект на министерството за образование и наука – како што и пишува на таблата. Малку се зачудивме во каква состојба е. Оваа зграда во Струга ,,постои,, во 2012, изгледа како да е од 1912 а дефинитивно не е дел од проектот 2014 🙂   

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Брилијантно решение – Зграда која што спречува самоубиство

Елмер Холемс Бобст, библиотека на универзитетот во Њујорк, станала прва таква градба која што спречува самоубиства.

______________________________________________________________________________________________________

Вознемирувачко видео и фото од пукањето во Њујорк – објавено фото и од напаѓачот

  Напаѓачот кој пукаше во близина на Empire State зградата, на 5 авенија во Њујорк е 53 годишниот Jeffrey Johnson, вработен 6 години во ,,Hazan Imports,, како дизајнер за женски accessories. Добил отказ и лут дошол да се пресмета со шефот.

______________________________________________________________________________________________________

Њујорк пукање Ново – Го убил шефот кој му дал отказ, повредил 8 минувачи – ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

Идентификуван е напаѓачот кој пукаше во близина на Empire State зградата, на 5 авенија во Њујорк.

______________________________________________________________________________________________________

Ужас кај ,,Empire State,, зградата во Њујорк – во пукање 2 убиени, повредени 10 (Видео -Фото)

Сеуште нема детални информации но според првичните 2 лица се загинати, а околу 10 се со прострелни рани – ќе го обновуваме овој текст со нови информации постојано.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 7 год девојче паднало од 3 кат право во рацете на спасителот

  Седум годишната Keyla McCree од Њујорк успеала да се качи на надворешниот дел од климата крај прозорот сакала да влезе во другиот прозор но се лизнала и паднала.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Гори 42 – катен облакодер во Истанбул

Гори облакодер од 42 ката во турскиот град Истанбул. Билансот на жртвите се уште не е потврден, но локалните медиуми говорат дека се уште има заробени луѓе во објектот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се сруши зграда од 11 ката во Александрија – 16 мртви

Најмалку 16 луѓе загинаа кога во Александрија се сруши зграда од 11 ката. При рушењето на зградата зафатени се и околни објекти, а три имале сериозни оштетувања.

______________________________________________________________________________________________________

6 год девојче падна од 18 кат и преживеа – Колумбија

Едно шестгодишно девојче останa живо по пад од од 18 -кат од една резиденцијална зграда во градот Меделлин Колумбија.

______________________________________________________________________________________________________

Кинески милионер загина спасувајќи ги вработените од пожар

Кинескиот милионер Џу Џијангџијанг загина додека ги спасувал своите вработени од пожарот кој го зафатил третиот кат од зградата каде се наоѓале канцелариите на неговата агенција за недвижности.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1