Фото: Струга 2012 / 2014 – во оваа зграда работи јавна администрација?


Ова е објект на министерството за образование и наука – како што и пишува на таблата. Малку се зачудивме во каква состојба е.

Оваа зграда во Струга ,,постои,, во 2012, изгледа како да е од 1912 а дефинитивно не е дел од проектот 2014 🙂

  

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1