Вознемирувачко видео и фото од пукањето во Њујорк – објавено фото и од напаѓачот


 

Напаѓачот кој пукаше во близина на Empire State зградата, на 5 авенија во Њујорк е 53 годишниот Jeffrey Johnson, вработен 6 години во ,,Hazan Imports,, како дизајнер за женски accessories. Добил отказ и лут дошол да се пресмета со шефот.

лево – убиецот Jeffrey Johnson  / десно жртвата Steve Ercolino

 

Дошол во одело со акт ташна од која извадил 45- калибри семиавтоматски пиштол.

Испукал 2 куршуми и го убил шефот, а потоа настанала паника меѓу минувачите. Џефри почнал да пука неконтролирано наоколу. Ранил 8 лица

Сликата била стравична велат очевидците.

Напаѓачот е убиен со еден истрел од страна на полицаец кој бил во редовна патрола на 5 тата авенија.


Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1