Видео: 7 год девојче паднало од 3 кат право во рацете на спасителот


 

Седум годишната Keyla McCree од Њујорк успеала да се качи на надворешниот дел од климата крај прозорот сакала да влезе во другиот прозор но се лизнала и паднала.

За нејзина среќа 52 годишниот Steve St. Bernard видел дека девојчето се качува на климата и уште пред да се лизне потрчал накај зградата. Во тој момент девјчето паднало д 3 кат а Бернард без успеал да ја фати, му паднала право во рацете.

,, не размислував, само се молев да успеам да ја фатам. Стоев точно под прозорот,, изјавил спасителот.

Спасителот додал дека и неговата ќерка е иста возраст, и таа прави бељи понекогаш. Тој и девојчето се веднаш пренесени во болница. Бернард е задржан бидејќи има истегнати мускули, но и обајцата немаат посериозни повреди.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1