Tag Archives: devojce

Остатоци од седумгодишно девојче пронајдени во утробата на крокодил

Ренџери убиле рептил долг три метри, а првите резултати од тестирањето покажале дека во неговата утроба се наоѓаат човечки остатоци. Девојчето исчезнало додека пливало со своите родители.

______________________________________________________________________________________________________

Исповед на претходната “Малата мис”: Мајка ми ме измачуваше до мојата петнаесетта година!

Добитничката на 75 награди на изборот за “Мала мис” рекла дека никогаш нема да и прости на својата мајка што ја терала од својата четврта година да оди во солариум, да ја фарба косата и да се шминка.

______________________________________________________________________________________________________

Ја претепале и и ја избричиле главата поради „Facebook“провокации!

Две тинејџерки (16 и 17) од Неготин, Србија, киднапирале и малтретирале 13 годишно девојче – ги испровоцирало со своите „Facebook“ коментари испратени на нивна адреса.

______________________________________________________________________________________________________

15 год девојче во кома – поради тампон добила токсичен шок

  Петнаесетгодишната Paige Roffey од Есекс била хоспитализирана во тешка состојба поради токсичен шок кои настанал како последица на бактериско труење. Откриено било дека иако девојчето користело тампон само 4 чaса тоа довело до бактериско труење.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Немој да ми се дереш – девојче го удри професорот во меѓуножје

Порано професор, наставник, учител беа страв и трепет – авторитет. Каде смеело да се викне на наставник, да се подигне тон. Но факт е дека и денешните професори ги изгубија малку педагошките методи.

______________________________________________________________________________________________________

Научници вратија во живот геном на девојка од Сибир која починала пред 50.000 години

Меѓународен тим на научници, благодарение на неверојатните технолошки новитети, со помош на специфичен метод, со кој се умножувваат ДНК нишките, успеа да извлече геном од девојка од Сибир, која живеела пред 50.000 години и му припаѓала на неодамна откриениот вид на т.н. “Денисовански човек.”

______________________________________________________________________________________________________

Шест годишната Марија Николова го преплива половина Дунав

Шест годишната Марија Николова беше најмалата учесничка во иницијативата да се преплива половина од реката Дунав, која како централен организатор секоја година ја спроведува „нуклеарната централа Козлодуј“, во соработка со општината Козлодуј.

______________________________________________________________________________________________________

Шестгодишно девојче и кажала на полицијата ,,Мајка ми се обиде да ме убие,, – мајката е уапсена

Девојчето кое било најдено во креветот било целото во крв и и кажала на полицијата дека нејзината мајка се обидела да ја убие.

______________________________________________________________________________________________________

20 годишен човек застрелал 3 годишно девојче, нарекувајќи ја претходно ку*ва

Во Детроит непознат човек застрерал 3 годишно девојче нарекувајќи го најпрвин ку*ва, изјавила нејзината мајката. Дваесетгодишниот човек почнал да дофрла навредливи зборови, додека малото девојче си играла со нејзина другарка.

______________________________________________________________________________________________________

Силувал малолетничка во школскиот двор

Малолетната девојка А.Г. (16) од Белград за време на летниот распуст ги посетила своите баба и дедо во селото Јошанц. Осомниченото лице Д.А. (20) и се заканил дека ќе ја убие, а бомбата што ја имал ќе ја искористел за да ги убие нејзините баба и дедо.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Еве како била мачена 13 год Mакедонка во Италија – Трст виа Скопје приказна во живо

Купување невести, застарени обичаи, крвави чаршафи, тепање, – вака Италија ја опишува денеска Македонија и обичаите во нашата земја.

______________________________________________________________________________________________________

13 годишна Македонка продадена за 3000 евра во Италија – ја силувале и гореле со струја

Италијанската полиција успеа да спаси 13 годишна Македонка која била продадена од страна на нејзиното семејство за брак во Венеција, по што истата била злоставувана од страна на 17 годишно момче кој требало да и биде иден сопруг.

______________________________________________________________________________________________________

Во Србија појава на канибализам – на девојче му гризале рака пред пекара

По нападот на малолетната Наташа Р. (15), во кој еден непознат маж покрај една пекара на периферијата Лазаревац ја гризнал за скочниот зглоб, меѓу жителите на ова место настанала голема паника.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Трогателна приказна – Девојче кое се бори со рак снима видео совети да остане запаметена

Талија Кастелано која се бори со ракот веќе 5 години својата ужасна приказна ја претворила во инспирација за илјадници млади девојки кој ги пратат нејзините неделни туторијали за шминкање.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – Чак Норис ли е дете ли е – девојче ги измами сите на скриена камера

Одлична идеја за скриена камера. Девојченцево ги моли минувачите да и помогнат да ги пренесе кофите полни со метални парички.

______________________________________________________________________________________________________

Зетот има 40, невестата 11 години – култура на педофилски бракови во светот (Видео)

Педофилски брак со 11 годишно девојче, на 16 годишните стари моми возот одамна им заминал.

______________________________________________________________________________________________________

3 год дете убиено од нерегистриран питбул, родителите обештетени со само 11,000 долари

Казната од 11,0000 долари, која што му била изречена на Лазар Јосефски (58) од Мелбурн, по многумина е преблага за свирепата смрт на недолжното тригодишно девојче, која настана поради несовесното чување на неговото нерегистрирано куче питбул.

______________________________________________________________________________________________________

10 годишно девојче само ќе одлучи која религија ќе биде

10 годишно девојче од Есекс, Британија, чии родители се разведени и се од еврејско потекло, ќе избира сама дали ќе се крсти и ќе биде христијанка или ќе остане со еврејската вера.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1