Шестгодишно девојче и кажала на полицијата ,,Мајка ми се обиде да ме убие,, – мајката е уапсена


Девојчето кое било најдено во креветот било целото во крв и и кажала на полицијата дека нејзината мајка се обидела да ја убие.

Кога соседите го пронашле девојчето Адриана Хермон во креветот таа била целата во крв.

Додека лежела во критична состојба, девојчето рекло дека нејзината мајка се обидела да ја убие. нејзината мајка Таша во моментов се наоѓа во затвор и е осудена поради обид за убиство.

“Полудев, се обидов да ја убијам сопствената ќерка и себе”, изјавила Таша во полиција.

Нејзината ќерка претрпела повреда опосна по живот предизвикана од кујнски нож во пределот на градниот кош и кај грлото

Мотивот на мајката останува непознат.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1