Ужас кај ,,Empire State,, зградата во Њујорк – во пукање 2 убиени, повредени 10 (Видео -Фото)


Сеуште нема детални информации но според првичните 2 лица се загинати, а околу 10 се со прострелни рани – ќе го обновуваме овој текст со нови информации постојано.

Според последните информации најмалку двајца мртви и  10 повредени лица. Последната информација вели дека и напаѓачот е мртов.

Најмалку 4 лица се со прострелни рани по пукање денеска во близина на Empire State зградата во Њујорк.

Пукањето се случило на петтата авенија околу 9 часот американско време. Според првичните информации едно лице е приведено, а 5 авенија е комплетно затворена. Има и огромно присуство на полиција.

Сеуште нема информација дали има жртви и колку точно повредени има. Според очевидци напаѓачот одненадеш отворил неконтролиран оган врз минувачите.

Напаѓачот бил облечен во костум, со акт ташна, се претпоставува дека неодамна бил отпуштен од работа и почнал да пука откако се расправал со колега. Еден од убиените е неговиот колега во кого истрелал двакуршуми. по пукањето настанал хаос, а напаѓачот почнал неконтролирано да пука при што повредил 10 минувачи. Полицијата интервенирала – напаѓачот е убиен.

еве што за веста информираат американските медиуми – хронологија на настаните.

Update, 9:51 am: Two at the scene of the Empire State Building aside from the shooter have been reported dead, but information is currently unconfirmed. Major international newswires have said two including the shooter are dead, and that the shootings occurred at “multiple” locations near the landmark.

Update, 9:53 am: Streets near the Empire State Building have been closed down, and much of Midtown is likely to be affected as the investigation continues.

Update, 9:51 am: Major newswires say a NYPD source has stated that two victims of the shooter have died. Official confirmation of deaths has not been yet made.


 

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1