Видео: Црногорци го врзале магарето за камион и го влечеле по патот


Магаре врзано за камион кој се движел по патот е снимен од случајни минувачи. Магарето се мачело и со нозете се лизгало по жешкиот асфалт неможејќи да го стаса камионот.

Ова се случило во периферијата на Подгорица во Црна Гора, пренесува Vijesti.me

снимката е направена на 18 август, а случајните минувачи згрозени од тоа што го виделе снимката ја поставиле на youtube, а го напишале и бројот на регистерските таблички на камионот – DG*AG860.
откако снимката се рашири на интерент реагирала и полицијата која соопштила дека ќе го бара сопственикот на камионот.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1